KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 15475053

nr 1547 5053

Jan Afzelius

(1929-2000), Sverige

Träsnitt, "Vita Berget". Signerad, numrerad 99/100 cm, yttermått inklusive ram: 46x34 cm

Jan Afzelius, född 1929 i Stockholm, död 2000, svensk målare och tecknare.

måndag 12 juni 2023
kl 18:03:36

Jan Afzelius

Läs mer om Jan Afzelius